Co přejí zástupci žákovského parlamentu MZŠ škole do další stovky let?

Jedním z hlavních úkolů pro žákovský parlament MZŠ byl letos příspěvek do školního almanachu, který by obsahoval přání členů parlamentu škole do dalšího sta let.

Po dlouhých debatách jsme došli k podobě, která byla otištěna v úvodu almanachu hned za předmluvou z pera pana zástupce. Můžete zde najít text v neupravené podobě – přesně tak, jak jsme ho v parlamentu vymysleli a schválili. Stojí tam:

Co přejí zástupci žákovského parlamentu MZŠ škole do další stovky let?

 

Milá školo!

Do další stovky ti přejeme hlavně to, abys za sto let ještě stála a aby ti držely pohromadě všechny cihly. Zároveň si přejeme, abys šla s dobou a byla moderní. Bylo by hezké, kdybys byla pořád známá a oblíbená u široké veřejnosti. Byli bychom rádi, aby ses rozrostla o další budovu v sousedství té současné a v této budově bychom ti přáli kromě běžných učeben i velkou a útulnou školní knihovnu, moderní chemickou laboratoř a také nějaké příjemné místo, kam by žáci chodili po škole a mohli se tam učit a relaxovat.

Rádi bychom ti do další stovky popřáli plné třídy žáků, kteří budou šikovní a budou do školy chodit rádi. Přejeme ti, aby na tobě stále učili skvělí učitelé a aby měli všichni lidé ve škole mezi sebou dobré vztahy. Na závěr pak máme ještě jedno nečekané přání: přejeme ti totiž také to, abys měla svého maskota.

 

Srdečnou gratulaci k tvým stým narozeninám posílají

zástupci žákovského parlamentu MZŠ

Adam, Zuzka, Emma, Dominik, Anežka, Eliáš, Matěj, Irynka, Tomáš, Veronika, Mariana, Petr, Karel, Maria, Míša, Simča, Filip, Viki, Matěj, Tomáš, Michal a Tomáš