Přehled on line zdrojů pro výuku

Rozcestník pro žáky, rodiče a učitele s návody a tipy pro výuku pomocí nástrojů Google

stránky MŠMT k výuce na dálku

on line kurzy Red Monster pro I. i II. stupeň zdarma

matematika nejen na přijímačky

 

Na zavřené školy okamžitě zareagovali někteří nakladatelé učebnic se svými nabídkami zdarma. Velká gratulace a díky.  

Nová Škola

Nakladatelství NOVÁ ŠKOLA, s.r.o. se rozhodla zpřístupnit zdarma interaktivní učebnice MIUč+ pro všechny ročníky základní školy.

Stačí, když se zaregistrují jako studenti na www.ucebnice-online.cz.

Kteroukoli MIUč+ pak mohou zdarma používat 30 dní, pokud by uzavření škol trvalo déle, licence zdarma prodlouží do 30. 6. 2020.

Pro výuku matematiky v 1. až 5. ročníku jsou navíc k dispozici výuková videa na www.matyskova-matematika.cz obsahující výklad ke každému cvičení každé stránky učebnic – žáci tak mohou pracovat podle něj.

Nakladatelství Fraus

U Frauze byli velmi pohotoví a všechny informace soustředí na jedné stránce Učení doma. Doslova píšou: 

V souvislosti s opatřením vlády o uzavření všech škol se naše nakladatelství rozhodlo poskytnout všem žákům, učitelům i školám od středy 11. března 2020 do odvolání všechny elektronické učebnice pro základní a střední školy pro všechny žáky zdarma. Stejně tak poskytneme zdarma prostředí pro on-line komunikaci učitelů s žáky – vzdělávací portál Fred. Pro domácí procvičování rodičů s žáky je také plně k dispozici portál Škola s nadhledem, který je též zdarma. Více informací na webu www.fraus.cz/ucenidoma.

Včelka

Známý portál pro procvičování výuky Včelka nabízí 6 týdnů zdarma. Stačí, když při registraci použijete promo kód UCIMESEDOMA.

SCIO testy

Ve SCIO zpřístupnili Testy do hodin zdarma. Krátké tématické testy z ČJ a Ma, které slouží k procvičování látky, vyplní děti on-line z domova.

Školy mají zpřístupněné testy v aplikaci ScioDat https://www.sciodat.cz/

Rodiče najdou testy zde: https://www.scio.cz/procvicovaci-testy

V průběhu objednávání vyberte kterýkoliv způsob platby, po dokončení bude objednávka automaticky zaplacena (nebude třeba nic platit).

Khan Academy

Výborné kurzy pro samostudium i pro řízené studium na dálku nabízí česká verze Khan Academy. Nejste tedy odkázáni jen na angličtinu. Ale třeba matematiku, počítačové vědy nebo organickou chemii můžete studovat pomocí výborně připravených kurzů. 

 

(přehled převzat ze stránek: https://www.tybrdo.cz/informatika/vzdalena-vyuka-v-dobe-krize-a-zavrenych-skol-reseni-existuje)