Deka pro Athelas

Podzim na Masarykově základní škole

Vážení rodiče,

oslovila mne bývalá žákyně naší školy, která v současnosti žije v Písku, s návrhem, zda bychom se nezapojili do charitativního projektu „Deka pro Athelas“. Projekt má za cíl spojit co největší počet lidí při pletení či háčkování čtverců o rozměrech 30×30 cm, které svým spojením vytvoří deky, jež budou dále využity k charitativním účelům.

Upletené deky budou „adoptovány“ a výtěžek z „adopcí“ poputuje k pacientům píseckého hospicu Athelas, plzeňského hospicu svatého Lazara, některé poputují do Alzheimer centra, do domovů pro seniory, zkrátka všude tam, kde o ně bude zájem a kde budou potřeba.

Do tohoto skvělého projektu se zapojí naše žákyně tříd 2. stupně a v hodinách pracovních činností budou pod vedením svých vyučujících plést a háčkovat. Do projektu se již zapojili některé paní učitelky a ve svém volném čase pletou a háčkují.

Já doufám, že tato charitativní akce osloví i Vás a pomůžete dobré věci svým zapojením se do tohoto projektu. Pomáhat druhým je zapotřebí v jakékoli době a zejména dnes v nelehké situaci spojené s pandemií Covid 19

Jak se můžete zapojit? Pomozte nám uplést či uháčkovat čtverce rozmanitých vzorů a barev ve velikosti 30 cm x 30 cm a přineste nám je do školy, kde budou čtverce soustřeďovány a následně předány organizátorce akce. V Písku pak budou sešity do dek, které půjdou následně „k adopci“.

Pokud nejste zruční a netroufnete si vyzkoušet novou výzvu, pomůžete nám i tím, že nám donesete nevyužitá klubíčka příze, anebo jen budete šířit informace o tomto skvělém projektu. Můžete zapojit nejen sebe, ale i své rodiče, prarodiče nebo jiné členy rodiny či přátele. Budeme rádi za každou pomoc 😊.

Vážení rodiče, vím, že současná doba stále není optimální, ale jsem přesvědčen, že právě v tomto nelehkém období je důležité otevřít svá srdce a pomoci této charitativní akci.

Za organizátory akce Vám všem děkuji.

PaedDr. Antonín Herrmann – ředitel školy

 

Podrobnosti můžete načerpat shlédnutím následujících odkazů:

https://youtu.be/0biAxtwimAM

https://hospic-pisek.cz/deka-pro-athelas/

https://hospic-pisek.cz/deka/

https://youtu.be/dJQaidb_o8Y