Dopis č.2 panu Zikmundovi

Vážený pane Zikmunde,

děkujeme za Váš dopis i za Vaši hru na Sherlocka Holmese, do které jsme se hned pustili. Už několik týdnů pátráme a stále nám není všechno jasné. Proto v bádání budeme pokračovat až po prázdninách (protože ty jsou na celém školním roce nejhezčí a přece je nebudeme trávit nějakou prací 🙂 🙂 🙂 . Určitě najdeme odpověď na všechny Vaše otázky a pak Vám hned napíšeme. Díky Vaší hře jsme začali uvažovat i o dalších pátráních v historii naší školy – vždyť za léta její existence se zde určitě odehrávalo leccos, co už si ani někteří z našich učitelů nepamatují a rádi by o tom věděli více.

Ve dnech 13. – 14. června 2015 proběhl Víkend otevřených zahrad. Bylo nám trochu líto, že jste tu s námi nemohl být, ale důvody Vaší nepřítomnosti naprosto chápeme. Proto Vám posíláme alespoň několik fotek, jak to všechno probíhalo a co tam všechno bylo. Už se těšíme na další ročník, kdy by se zde mělo odehrát něco, k čemu bohužel v letošním roce nedošlo. Jednak to, že po 100 letech bude v prázdné nice na stěně kláštera umístěna socha Panny Marie, jednak to, že tuto sochu by měl při zahájení Víkendu odhalit pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka. Pan kardinál se chtěl zúčastnit už letošního zahájení, svěcení nového sídelního biskupa v Českých Budějovicích ale dostalo přednost.

K dopisu připojujeme poslední zápis ze zasedání našeho žákovského parlamentu, který nebyl tak úplně zasedáním v pravém slova smyslu, ale závěrem jedné z našich aktivit.

Přejeme Vám hodně zdraví!

 

Se srdečným pozdravem

Žákovský parlament Masarykovy ZŠ v Plzni

Plzeň, 22.6.2015

příloha dopisu 2 pro pana Zikmunda