Jumping aneb vyskákej se do dobré nálady

V pondělí 22. 1. 2018 se v rámci našeho celoročního tématu „Cesta kolem světa za 190 dní“ uskutečnila akce JUMPING. A protože se zrovna nacházíme na kontinentu Evropa, chtěli jsme žákům představit poměrně mladý český sport Jumping neboli Trampolínky, jehož historie sahá do roku 2001. U dětí rozvíjí koordinaci, stabilitu, motoriku, posiluje svalstvo, odbourává stres a navyšuje vitální kapacitu plic. Hodinu nám vedla zkušená lektorka jumpingu pro dospělé a děti – slečna Janina Divišová.

Všichni jsme si skákací odpoledne na speciálně upravených trampolínkách s řídítky náramně užili a zjistili jsme, že není vůbec jednoduché skákat na trampolínce do rytmu písně a při tom různě zapojovat a kombinovat ruce a nohy. Poděkování patří i pomocnicím lektorky, slečnám Darče a Ivet.

Spálené kalorie jsme dodali v podobě sladké odměny a ještě jedna odměna na nás čeká. Dostali jsme za úkol od lektorky namalovat obrázky spojené s touto družinovou akcí a jak víme, autory tří nejhezčích obrázků čeká odměna v podobě sportovního jumping sáčku s překvapením.