Kurz Úspěšný předškolák

V pondělí 4. března 2019 začíná první ze čtyř kurzů „ÚSPĚŠNÝ PŘEDŠKOLÁK“ určený dětem, které v září příštího roku nastoupí do 1. ročníku Masarykovy ZŠ. Sraz je před hlavním vchodem v 15:40 hodin, kde si děti učitelky vyzvednou. Budoucí prvňáci s sebou mají mít přezůvky.

S pořádáním tohoto kurzu, který je zdarma, škola začala před dvěma lety a velmi se osvědčil. Předškoláci se v něm při povídání, cvičení, zpívání a malování seznamují s novým školním prostředím a nenáročnou formou se připravují na vstup do základní školy. Děti si tak prohloubí své dovednosti v oblasti zrakového a sluchového vnímání a paměti. Kurz povedou učitelky budoucích prvních tříd, k ruce jim bude i školní speciální pedagog.
Smyslem celého kurzu je umožnit dětem pohodový a nekomplikovaný vstup do základní školy a zvládnutí prvního učiva. Rodiče navíc získají poznatky, jak se svým dítětem pracovat a dále ho rozvíjet, aby jeho start ve škole byl klidný, úspěšný a bez stresu pro ně i děti.
Další termíny kurzu: 11. března, 18. března a 25. března 2019 vždy od 15:45 do 16:30 hodin v budově Masarykovy základní školy Plzeň.