Lyžařský kurz v Železné Rudě

čtvrtek 15.2.2024

Dnes byl poslední den putování po Šumavě. Opět jsme navštívili několik zajímavých míst – Gerlovu Huť, pramen Řezné, Debrník, Alžbětín. Celkem jsme za týden naťapali téměř 80 km.

středa 14.2.2024

Dnešní den jsme dětem naordinovali trochu odpočinku po včerejším náročném výletu – kratší vycházka, opětovné zastavení u Kneippových lázní (tentokrát i s procházkou ledovou vodou) a samozřejmě velmi dobré jídlo na naší chatě a večer jsme oslavili jedny narozeniny.

úterý 13.2.2024

Konečně jsme se dočkali slunečného počasí, a tak jsme vyrazili na celodenní výlet. Zvládli jsme 20 km a viděli Černé i Čertovo jezero, na Rozvodí jsme našli i trochu sněhu a cestou přes Špičák jsme se stihli i chvilku opakovat a kochat krásami Šumavy.

pondělí 12.2.2024

Ráno jsme vyrazili skibusem na Gerlovu Huť. Odpoledne nás déšť donutil zůstat uvnitř, a tak jsme se seznamovali se šumavskou faunou a flórou. Snad bude zítra lépe.

neděle 11.2.2024

Po příjezdu do Železné Rudy jsme se ubytování v Chatě Ořovský, naobědvali jsme se vyrazili poznávat okolí města (např. Kneipovy lázně). Snad bude zítra lepší počasí.