Lyžařský výcvik

čtvrtek 16.3.2023

Předposlední den na LVK jsme strávili na celodenním výletě. Počasí se nám opravdu povedlo, celý den se na nás smálo slunce a uvítali bychom i opalovací krém. Ráno jsme si dojeli skibusem na Gerlovu Huť, odtud jsme šli na Hofmanky. Zde jsme si dali oběd a pokračovali na Pancíř. Z Pancíře jsme seběhli zpět na Hofmanky a pokračovali klidnou procházkou na Belveder. Z Belvederu jsme sešli do Železné Rudy, kde si děti prohlídli i bunkry Železné opony. Poté jsme došli na náš penzion Alpský dům, kde si děti začali balit věci a pomaličku se připravovat na návrat domů. V tento slunečný den jsme ušli 17 km.

středa 15.3.2023

Dnes dopoledne jsme šli za krásného, slunečného dne na pěší túru ze Železné Rudy do Železné Rudy – Alžbětín. Po obědě jsme dojeli skibusem na Špičácké sedlo a se sluncem v zádech jsme šli jsme na Čertovo jezero přes Špičák. Cestou na nás padal sníh a na hřebenech hor jsme si mohli užít i tolik vytoužený sníh. Z Čertova jezera jsme se vraceli Stezkou Českem do Železné Rudy. Za celý den jsme ušli příjemných 18 km.

úterý 14.3.2023

Protože nám celé odpoledne zase pršelo, tak jsme odpoledne zašli do Informačního a enviromentálního centra, kde žáci ve dvojicích museli vypracovat pracovní list.

pondělí 13.3.2023

Dneska dopoledne nám pršelo, tak měly děti za úkol vymyslet básně. Shodli jsme se, že se jim to dost povedlo. K obědu jsme měli řízek s hranolky. Po obědě se počasí zlepšilo, tak jsme odpoledne vyrazili na pěší túru. Jeli jsme ski busem ze Železné Rudy na Špičácké sedlo. Odtud jsme šli pěšky k Černému jezeru, poté jsme se vraceli zpět domů do Alpského domu přes Špičák. Cestou zpět už nám i chvilkami svítilo sluníčko do tváří. Celkem jsme dnes ušli krásných 15 km.

Neděle 12.3.2023

7.B a 8.B první den na lyžařském výcviku.
Přivítalo nás mokré a větrné počasí, přesto jsme si trochu sněhu na běžkách užili.
Stačili jsme postavit i sněhuláky.