Náš tým zvítězil v soutěži Technika má zlaté dno

Máme to v kapse! První místo v soutěži Technika má zlaté dno 2017 mezi deseti středními průmyslovými školami a gymnázii Plzeňského kraje získal ve středu 11. září 2017 náš tým ve složení Jana Lohrová s Františkem Vernerem a Jan Gebhart a Jakub Klimeš ze 3. ročníku VOŠ a SPŠE Plzeň.
 
Soutěž Technika má zlaté dno pořádá každoročně Plzeňský kraj. Letos se utkalo celkem 17 týmů ve dvou kategoriích – střední odborná učiliště a střední průmyslové školy společně s gymnázii. Úkolem bylo podle zadané dokumentace sestrojit během čtyř hodin funkční model výtahu ze stavebnic Merkur a Boffin. Porota přitom přihlížela i k originalitě technického řešení, při němž mohli soutěžící uplatnit svůj technický důvtip. Podmínkou účasti v soutěži spolupráce žáků střední a základní školy. VOŠ a SPŠE Plzeň se společně s námi soutěže účastnila i loni a v tomto prvním ročníku soutěže jsme rovněž získali krásné první místo.
  
Funkční model výtahu, který náš tým sestrojil, bude předveden při Dnu otevřených dveří na SPŠE Plzeň v úterý 24. října 2017 od 10 do 16 hodin a ještě i v sobotu 25. listopadu 2017 od 9 do 16 hodin.