Ohlédnutí za exkurzí do Švýcarska

Tak jako v posledních letech se i letos žáci v září přihlásili na zahraniční exkurzi, tentokrát do Švýcarska. A pak už se jen těšili, až přijde 25. květen a den odjezdu. Školní rok utekl jako voda a my vyrazili za svým cílem. Noční cesta proběhla v klidu a pohodě a než jsme se nadáli, už jsme vystupovali z autobusu u Bodamského jezera. A pak nejširší evropské vodopády na Rýnu, lodičky, lanovky atd. Během pobytu ve Švýcarsku jsme poznali mnohé z krás této alpské země, vyzkoušeli jsme si, jaké jsou hory pod modrým nebem za jasného slunce, i jak chutná horská procházka v mraku a dešti. A to vše k horám prostě patří. Jedním z vrcholů zájezdu byl určitě výjezd zubačkou k Matterhornu, který se nám představil v plné kráse. Ty výhledy se nezapomenou. Stejně jako adrenalin při zdolávání soutěsky po železných chodnících a žebřících či přechod přes visutý houpací most.
Všichni jsme netrpělivě očekávali, jaké bude ubytování a strava. Ubytování ve sportovní ubytovně bylo čisté a naprosto dostačující. A jídlo? Jedním slovem fantastické. Měli jsme s sebou kuchařky ze Strakonic a ty se opravdu vytáhly. Jídla bylo plno a bylo opravdu skvělé.
Myslím, že si všichni budou pamatovat i návštěvu čokoládovny s bohatou ochutnávkou, kdy každý mohl sníst čokolády, kolik chtěl. Prostě jsme si pochutnali.
Z předešlých řádků je patrné, že si děti užily exkurzi opravdu všemi smysly a doufám, že na ni budou ještě dlouho rády vzpomínat. Mgr. Radek Hasch.