Oslava 100. narozenin školy

Pátek 3. února patřil oslavě 100 let ode dne zahájení provozu Masarykovy základní školy. Přítomné hosty přivítal ředitel školy Antonín Herrmann i zástupce ředitele Martin Šimek. Mezi vzácnými hosty byli například plzeňský primátor Roman Zarzycký, náměstkyně primátora pro oblast školství Lucie Kantorová, vedoucí OŠMS KÚPK Jaroslava Havlíčková, Lumír Aschenbrenner, starosta ÚMO Plzeň 2, a také děkan FP ZČU Pavel Mentlík či náměstkyně pro OP FN Plzeň Andrea Mašínová, se kterou škola spolupracuje při sbírce Děti dětem. Nechyběli ani zástupci ze školských poradenských zařízení, národního pedagogického institutu a kolegové z plzeňských škol a školek.

Během slavnosti došlo i na křest almanachu vydaného právě ke 100. narozeninám školy. Spolu s ředitelem jej pokřtili bývalý ředitel školy Jan Kacerovský, oblíbená pedagožka Marta Cvalínová, která na naší škole působila desítky let, a také autor almanachu Miroslav Anton.

S písní „Svět je malá škola“ vystoupil školní pěvecký sbor Beránci, své blahopřání i přání přednesl školní parlament, a nakonec hosté společně přestřihli pásku do dalších 100 let. V závěru na všechny čekalo bohaté občerstvení.