Pěstitelské pokusy žáků 5.A

Ačkoliv se ve zprávách doslýcháme o tom, že jsou děti na distanční výuce často málo aktivní a vůbec nic je nebaví, žáci naší 5.A dokazují pravý opak.  Aktivně začali pečovat o rostliny v domácích podmínkách, každý podle svých možností. S velkým nadšením se pustili do výsevu (video od Karolíny Slané s názvem Snad mi to vyroste), ošetřování sazenic s prvními děložními lístky (krátké video Angeliky Orosové se záběrem na vzešlé klíčky rostlin) i do výsadby kvetoucích rostlin v zahradě (trochu legrační video od Adély Vladařové, které jsme pojmenovali Urychlení jara 😊).

Na dalších fotografiích pak můžete vidět, jak se daří sazenicím rajčat, paprik – sladkých i chilli, vytáhlému stonku fazole, drobným rostlinkám řeřichy i větším klíčkům cuket a okurek. Pozadu ovšem nezůstali ani ti žáci, kteří se momentálně věnují péči o pokojové rostliny. Pichlavé kaktusy Natálie Šourové by možná leckoho od péče odrazovaly, zato africké fialky, tlustice, orchideje, aloe, bambus nebo třeba mladé avokádo svým majitelům dělají jen radost. Za tyto krásné obrázky z domácího pěstění děkujeme Tomášovi Koutskému, Karolíně Frömerové, Veronice Čechové a Daniele Vytlačilové.

Tak co? Poznali jste všechny rostliny na fotografiích? Věříme, že „páťáci“ nejsou sami, kteří se v současné době  věnují jarní péči o rostliny, a že podobných zahradníků je naše škola plná!

 


Video s názvem Snad mi to vyroste… má úspěšné fotografické pokračování. 

Káje to skutečně vyrostlo. Dokonce se dá ocenit i perfektní načasování, protože v pondělí o Velikonocích už se mohla těšit z krásné jarní dekorace. Na přiložených fotografiích je vidět, jak „to“ Káje rostlo! 😍
raší roste ředkvičky velikonoční dekorace – výsledek pěstování