Projektový den na I. stupni

25. dubna proběhl ve všech třídách I. stupně projektový den.

Prvňáci i druháci trávili dopoledne společnými činnostmi zaměřenými na péči o naše životní prostředí a planetu Zemi. Pod jejich rukama vzniklo mnoho zajímavých prací s touto tématikou. Děti si užily spoustu činností, které jim pomohou starat se o planetu pro její budoucnost.

Zatímco se děti 1. a 2. ročníků věnovaly ochraně přírody, třídění odpadů a dalším ekologicky zaměřeným aktivitám ke Dni Země, žáci z 3., 4. a 5. ročníků prošli různá stanoviště složek integrovaného záchranného systému.

S Besipem si připomněli základní pravidla silničního provozu, otestovali své znalosti a v tělocvičně školy absolvovali jízdu zručnosti na koloběžkách. Hasiči na hřišti seznámili žáky s výbavou hasičského auta a odpověděli na všechny zvídavé otázky.

Jak správně nastavit velikost cyklistické helmy ukázaly dětem městské policistky, které jim také vysvětlily význam povinné a doporučené výbavy kola pro bezpečnost cyklisty i ostatních účastníků silničního provozu. Snad největší ohlas mělo stanoviště záchranné zdravotnické služby, kde si žáci měli možnost na figurínách vyzkoušet masáž srdce. Několik vybraných žáků si také zahrálo na zraněné po pádu z kola a jejich spolužáci se je pokusili pod vedením odborníků správně ošetřit.

Rány byly naštěstí jen maskované, za celý den nedošlo k žádným úrazům ani zraněním. Projektový den si všichni užili na jedničku a domů si odnesli také drobné dárky za své výkony.