SAZKA OLYMPIJSKÝ VÍCEBOJ

Vážení rodiče, naše škola bude ve školním roce 2021/22 zapojena do unikátního sportovního projektu, který je určen všem dětem základních škol.

Sazka olympijský víceboj je společná aktivita Českého olympijského výboru a společnosti Sazka na podporu zdravého životního stylu. Proto je také největším sportovním projektem v České republice. Cílem je přivést ke sportování co nejvíce dětí, ukázat jim pohyb jako zábavu a přirozený životní styl.

 

V  rámci výuky tělesné výchovy absolvují děti pod vedením učitele v průběhu školního roku 8 disciplín (1. Hluboký předklon, 2. T-běh, 3. Zkrácené sedy-lehy, 4. Postoj čápa, 5. Sprint 60 m, 6. Běh na 500 m (1. stupeň) / Běh na 1 000 m (2. stupeň), 7. Skok z místa (1. stupeň) / Trojskok snožmo z místa (2. stupeň), 8. Hod basketbalovým míčem).

 

OLYMPIJSKÝ DIPLOM:

 Na základě výsledků žáci dostanou na konci školního roku diplom, který jim prozradí, jaké jsou jejich pohybové předpoklady a  ve kterých sportech by měly být šikovné. Navíc jim poradíme, kde v okolí školy mají sportovní kluby, kam by se mohly přihlásit a provozovat doporučené sporty.

POJĎME SPOLEČNĚ VRÁTIT DĚTI KE SPORTU! MINULÉ DVA ŠKOLNÍ ROKY BYLY OVLIVNĚNÉ KARANTÉNNÍMI OPATŘENÍMI. PROTO JE NYNÍ JEŠTĚ DŮLEŽITĚJŠÍ DBÁT NA TO, ABY DĚTI MĚLY MOTIVACI K PRAVIDELNÉMU POHYBU!