Sbírka na opuštěná zvířata a exkurze žáků žákovského parlamentu MZŠ do útulku

V pondělí 6.6.2022 proběhla na naší škole akce zástupců žákovského parlamentu MZŠ – dobrovolná sbírka pro útulek pro opuštěná zvířata. Do sbírky přispěli žáci i učitelé na obou stupních naší školy. Vybralo se 4.155,- Kč. V úterý jsme vybrali od dárců, kteří nemohli dát nic v podělí, dalších více než 300, – Kč.

DĚKUJEME VŠEM, KTEŘÍ PŘISPĚLI! 😊

Zástupci žákovského parlamentu MZŠ (pod vedením pana učitele Maška a pana učitele Čiháka) v úterý 7.6.2022 po poledni nakoupili potřebné dary pro útulek (za 1.577,- Kč) a osobně je zavezli přímo do útulku. Zároveň zde předali zbytek sbírky (téměř 3.000,- Kč) ve formě finančního daru. Pak následovalo to nejzajímavější: prohlídka areálu útulku s vedoucím útulku panem Petrem Kokoškou. Žáci měli spoustu dotazů, jednoho pejska si dlouze hladili a málem to vypadalo, že si nějakého pejska (či možná i morče, které v útulku nově měli) odvedou domů.

V útulku jsme se zdrželi a nechtělo se nám pryč, a ačkoliv byla akce ukončena později, než jsme původně předpokládali, všichni žáci si ji užili. Jednalo se o malou odměnu pro členy žákovského parlamentu MZŠ za jejich celoroční práci pro třídí kolektivy.

A kam vyrazíme se zástupci žákovského parlamentu MZŠ příští rok? 😉